Каталог товарів

Як вибрати ланцюг

 

Кількість зубів - для зручності прийнято рахувати ріжучі зуби, наприклад в ланцюгу 72 зуба, з них 36 ріжучих. 

 

Ланцюг електричної та бензинової ланцюгової пили нічим не відрізняється і виготовляється з одного і того ж заготовочного ланцюгового матеріалу, відрізаного і склепленого по необхідній кількості зубів, використовуваному в даній ланцюгової пилці.

Ланцюги можна розділити на два основних види : поздовжнього і поперечного типу. Для розпилу деревини вздовж і впоперек волокон відповідно. Вони відрізняються в основному кутами атаки ріжучих ланок. Ланцюг складається з ланок трьох типів : ріжучі, провідні (хвостовики) і сполучні. Правосторонні і лівосторонні ріжучі зуби встановлені по черзі. Крім цього на ланцюгу змонтовані обмежувачі глибини пропила.

Залежно від різниці розмірів ріжучих зубів і обмежувачів глибини, ланцюги ділять на низько профільні, у яких зазор менше, і високо профільні, у яких зазор більше. Перші менш ефективні, але більш безпечні. Вони менше схильні до зворотного удару, коли пила відскакує назад і може вирватися з рук. Тому на побутових пилах дозволено використовувати тільки низько профільні ланцюга, а професіонали воліють високо профільні. Крок ланцюга визначає відстань між сполучними заклепками ланок.

 

Крок ланцюга 325 або 0.325 

Це самий мінімум в озвучених розмірах і часто найпоширеніший. Адже побутові і напівпрофесійні, малопотужні бензопили, найпопулярніші в народі, а цей ланцюг саме для них. Рекомендована потужність під ланцюг 0.325 - 3 л. с. або не більше 3.5 л. с. Якщо ваша бензопила більш потужна, можна замислитися про ланцюг на 0.375 дюйма. Але все ж ще залежить від дерева і місця роботи. Якщо пила використовується для спилювання гілок та валки нетовстих дерев або будівельних робіт, тоді 0.325 дюйма буде більш доречно. Цей ланцюг робить роботу більш плавною, зручною, не так «рве» деревину при початку розпилу. І для людини, а також двигуна, така робота в зазначених цілях більш доречна. 

Крок ланцюга 3/8 або 0.375

Чому ми написали дві цифри ? Все просто, якщо 3 розділити на 8 отримаємо 0.375. І параметр у вигляді дробу 3/8 дуже часто використовується для маркування. Причина буденна, щоб не сплутати цифри 0.325 і 0.375, тому не дивуємося, якщо ланцюг на 0.375 буде важко знайти, краще шукайте відразу маркер 3/8. Ланцюг з маркуванням 0.375 менш популярний марки 0.325 і використовується на бензопилах потужністю в 4 л. с. Експлуатується такий ланцюг уже на валку щодо нетовстих дерев і для розрізу деревини середньої товщини. Для своєї групи непрофесійних і професійних типів пив це самий оптимальний розмір. 

 

Всі породи дерев можуть відрізнятися не тільки за принципом листування-хвойні, але і станом самої деревної тканини. Виходячи з цього параметра, виділяють два основних типи матеріалу тверду і м'яку деревину.  

 

Тип ланцюга RS розрахований для твердих порід дерев таких як : ясен, осика, бук, береза, в'яз, клен, дуб, горіхове дерево і тополя. Найчастіше володарями твердої деревини стають представники листяних порід. Хоча трапляється й таке, що деякі хвойні дерева їх набагато твердіше.  

 

Тип ланцюга RM розрахований для м'яколистяних порід дерев, що характеризується невисокою щільністю деревини. До м'яколистяних порід прийнято відносити осику, вільху, береза повисла і березу пухнасту, липу, тополю, вербу.

Оптове замовлення
 
Замовлення від 1000 грн. ПРАЙС-ЛИСТ
Замовлення від 2000 грн. ПРАЙС-ЛИСТ
Замовлення від 8000 грн. ПРАЙС-ЛИСТ
Яндекс.Метрика